תביעות בנקים

עו"ד לתביעות נגד בנקים 

גבו לך עמלות גבוהות מידי בחשבון הבנק? עצרו לך את האשראי באופן פתאומי? הבנק הגיש נגדך תביעה בהוצאה לפועל למילוי חוב ערבות לאחר שנים רבות? הבנקים בישראל אולי נראים כגופים גדולים ומאיימים, אך עו"ד הבקיא בדיני בנקאות ותביעות נגד בנקים יוכל לסייע לכם להתמודד מולם, לקבל את מה שמגיע לך ואף במקרים מסוימים לחייב את הבנק לפצות בסכומים ניכרים.

עורכת דין אורה צימברג.png

יחד נמצא פתרון משפטי שיתאים לך.

יצירת קשר ←

053-7817444

08-6228218

✔️ תביעות נגד בנקים ופיצויים.

✔️ הגנה מפני תביעות ערבים.

✔️ ניהול מו"מ עם הבנקים.

✔️ הפחתת חובות וריביות.

✔️ הגנה מפני תביעות בנקים.

✔️ הגעה להסדרים נוחים עם הבנק.

הבנקים אינם חברות מסחריות רגילות

חשוב לציין שבנקים בישראל אינם כמו חברות מסחריות ואזרחיות רגילות. מאחר והבנק הוא גוף גדול, עם אמצעים ומשאבים רבים ויש לו השפעה רחבה על התנהלות הציבור, המחוקק ובתי המשפט הטילו עליו חובות והגבלות שונות, בהם הוא חייב לעמוד במסגרת הנתהלותו מול לקוחות.

החובות המרכזיות של הבנק כלפי הלקוחות הן:

  • חובת האמון של הבנק - לבנקים יש חובת אמון, להפעיל את כוחם וסמכותם מבלי לנצל את הכוח הזה לרעה כלפי הלקוח או לנצל את מצבו לרווח האישי שלהם. 

  • חובת הזהירות של הבנק - הבנק חייב לנהוג בהגינות, בזהירות מקסימלית בעבור לקוחותיו ואף כלפי צדדים שלישיים.

  • חובת תום הלב של הבנק - הבנק מחוייב לנהוג בתום לב כלפי הלקוח, בהגינות ובמקצועיות מעבר למה שאדם או חברה רגילה צריכים לנהוג בחוזה.

סוגי תביעות נגד בנקים

כפי שציינו, מאחר ועל הבנקים בישראל חלים חובות מוגברים יותר בהשוואה לתאגידים וחברות אחרות, תביעות נגד הבנק הן נפוצות מאוד.

תביעות כגון:

  • עצירת מסגרת אשראי לעסק/חברה שלא כדין.

  • אי כיסוי שיק שלא כדין.

  • תחשיב שגוי של ריביות.

  • אי גילוי סעיפים מהותיים בהסכמי הלוואה וחוזים.

  • הפרת חובת הסודיות בנקאית

כיצד נוכל לעזור לכם?

עורכת דין אורה צימברג, צמחה מתוך המערכת הבנקאית ובעלת ניסיון רב שנים של פעילות משפטית ענפה עם הבנקים. עו"ד הבקיא בחקיקה החלה על הבנקים וכן בפסיקת ביהמ"ש הרחבה בנוגע לחובות הבנקים כלפי לקוחות, יוכל לסייע לכם לתבוע את הבנק או להתגונן מפניו, בגין התנהלותו השגויה כלפיכם. 

שוחחו איתנו עוד היום ונשמח לסייע לכם לתבוע את מה שמגיע לכם.