יפוי כוח מתמשך

עריכת יפוי כוח מתמשך

מעוניין/ת לקבוע כבר היום מי ינהל את עניינך הרכושיים במידה וחס ושלום לא תהיה כשיר/ה לכך? ויותר מזה, מי יקבל את ההחלטות בדבר טיפולים רפואיים שתצטרך\י? עניין זה בעל חשיבות יתרה מאחר ובמידה ולא תחליט/י כיום ותגיע למצב של אי כשירות, מי שיקבע זאת, יהיה שופט ביהמ"ש שאינו בהכרח מכיר את משפחתך והאנשים הקרובים אליך ביותר.

עורכת הדין אורה צימברג, מוסמכת משרד המשפטים לעריכת יפוי כוח מתמשך בקיאה במיוחד בדיני האפוטרופסות ומינוי מיופה כוח לניהול ענייניו של אדם. פנו אלינו לקבלת ייעוץ בהחלטה רגישה זו ונשמח לסייע לכם מתחילת ההליך של בחירת האדם שימונה, עריכת יפוי הכוח המתמשך ועד הפעלתו במקרה הצורך.

עורכת דין אורה צימברג.png

לא בטוח את מי אתה רוצה למנות? זקוק לייעוץ משפטי?

יצירת קשר ←

053-7817444

08-6228218

✔️ עריכת יפוי כוח מתמשך.

✔️ הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס.

✔️ עריכת מסמך הבעת רצון.

מהו יפוי כוח מתמשך?

יפוי כוח מתמשך הוא כלי המאפשר לאדם למנות גורם ספציפי, שינהל את ענייניו הכספיים, הרפואיים, הסוציאליים, במידה והוא כבר לא יהיה כשיר לעשות זאת בעצמו. יפוי הכוח בעצם מעניק לאדם שהחלטת מבעוד מועד, לנהל את עניינך במס' תחומים כגון:

  • עניינים כלכליים - הממונה יוכל לנהל את חשבונות הבנק, לנהל נכסים ולגבות שכירויות וכו'.

  • עניינים רפואיים - הממונה יוכל לבצע מעקב על התיק הרפואי שלך, לקבוע בדיקות, לתת הסכמה על ביצוע של ניתוחים ופעולות רפואיות ועוד.

  • עניינים אישיים - מיופה הכוח יוכל לרשום אותך לדיור ציבורי, פעילויות הנאה וספורט, חוגים וכו' וכן להתנהל מול רשויות הרווחה בעניינך.

במסגרת החוק ניתן גם להסמיך מספר אנשים ליפוי כוח מתמשך בעניינך, שכל אחד רשאי לדאוג לתחום סמכות אחר.

למה צריך יפוי כוח מתמשך?

עד שנת 2016, כאשר אדם הגיע למצב של אי כשירות (למשל כאשר הוא מורדם ומונשם /אירוע מוחי / אלצהיימר וכו') בו הוא אינו יכול לדאוג לענייניו הכספיים, הרכושיים, הרפואיים וכו', בני משפחתו היו נאלצים לפנות לביהמ"ש ולבקש למנות לו אפוטרופוס.

 

במקרים רבים, היו מתגלעים סכסוכים קשים בין בני המשפחה אשר רצו את התפקיד לעצמם, בין אם מדאגה לקרוב המשפחה או בין לצורך שליטה בנכסיו. מצב זה יצר סחבת גדולה, וזמן רב היה עובר עד אשר ביהמ"ש היה מכריע מי ינהל את ענייניו של החולה.

בשנת 2016, יצא תיקון לחוק האפוטרופסות אשר העניק לכל אדם את האפשרות למנות לעצמו אפוטרופוס שיחליט בנוגע לענייניו.