עורך דין ללשון הרע

 

תביעת לשון הרע

הכפישו אותך בפייסבוק? הפיצו עליך שמועה מעליבה ופוגעת במקום העבודה? מרגיש/ה שפגעו בשם שלך או במוניטין?

דיני לשון הרע הורחבו והותאמו בצורה משמעותית כדי לענות על מקרים שונים שנובעים כתוצאה מההתפתחות הטכנולוגית והרשתות החברתיות בארץ ובעולם. עורכת דין אורה צימברג מתעסקת בתביעות הוצאה דיבה במסגרת חוק לשון הרע ויודעת כיצד לתבוע את הפיצויים המגיעים לך וכן צווי פעולה למחיקת פרסומים או תכנים בנוגע לפגיעה בשמך הטוב.

✔️ תביעות לשון הרע והוצאת דיבה.

✔️ הוצאה דיבה בעבודה.

✔️ תביעות על שיימינג בפייסבוק.

✔️ מכתבי התראה על לשון הרע.

✔️ תביעת לשון הרע במשפחה.

✔️ הגנה מפני תביעת לשון הרע.

✔️ פגיעה בפרטיות.

נשמח לסייע לך לתבוע את הנזק שנגרם לך.

יצירת קשר ←

053-7817444

08-6228218

מה זה לשון הרע?

לשון הרע היא התבטאות פומבית העלולה להשפיל או לבזות אדם בפני אחרים ולפגוע בשמו הטוב, בכבודו או בעיסוקיו (הגדרת החוק המלאה מופיעה כאן). חוק איסור לשון הרע  נועד להגן על כבודנו ושמנו הטוב ולהרתיע אנשים מלפגוע באחר ללא רסן. במקרים רבים קמה לנפגע זכות לתביעת דיבה בגין לשון הרע וקבלת פיצוי כספי מהפוגע. במקרים חמורים יותר, החוק מחשיב את לשון הרע לעבירה פלילית, אשר בגינה יכול הפוגע למצוא את עצמו במאסר של עד שנה אחת.

הגנת הפרטיות בלשון הרע

הפגיעה בפרטיות וההגנה עליה היא השלמה לעבירת הוצאה הדיבה בלשון הרע. אחת ההגנות מפני לשון הרע, היא טענת הנתבע שאומר "אמת דיברתי", כלומר דברי הפרסום היו אמת לאמיתה ולכן אין מדובר בלשון הרע.

עם זאת הגנה זו אינה מוחלטת, ויש להוכיח כי היה צורך ועניין ציבורי בפרסום. כך שגם אם הפרסום היה אמת, אך פרטיות נפגעה, או צנעת הפרט או השם הטוב, הרי שיש כאן פגיעה בפרטיות אשר בגינה יכול הנפגע לתבוע.

מתי אפשר לתבוע על לשון הרע?

כמובן שלא בכל פעם שאנו נפגעים מאמירה כלשהי, נוכל לתבוע בגין לשון הרע. כדי שהדבר ייחשב ללשון הרע ולמקרה בר תביעה כספית, נדרשים 2 תנאים חשובים:

  1. פומביות הפרסום - נדרש כי ההתבטאות תתפרסם בפני אחרים (מספיק אדם אחד נוסף, מלבד הנפגע), כלומר שיחה בין 2 אנשים (שאף אדם אחר אינו שומע או רואה), אינה יכולה להיות לשון הרע. חשוב לציין שההתבטאות יכולה להיות בע"פ, כתב, תמונה, ציור, שמע, תנועות גוף וכו' ויכולה להתפרסם בכל אמצעי כגון - קיר פייסבוק, רשימת מיילים, פרסומות ברדיו/טלוויזיה, שיחות במקום העבודה וכו'). 

  2. פוטנציאל לנזק - נדרש להוכיח כי דבר הפרסום גרם לנו נזק או עלול לגרום לנו נזק. כלומר, גם אם לא נגרם נזק בפועל מהפרסום, אם נוכל להוכיח שהיה יכול להיגרם לנו נזק - נוכל לתבוע בגין לשון הרע ולדרוש פיצויים.

חשוב לציין שבחוק לשון הרע, קיימות הגנות מסוימות לנתבע אשר אם אחת מהן מתקיימת, הפרסום לא ייחשב לשון הרע וביהמ"ש ידחה את התביעה. עקב כך, חשוב להתייעץ עם עורך דין ללשון הרע, שיוכל להעריך את סיכויי התביעה, לבחון את הגנות החוק ולבדוק את פסיקת ביהמ"ש במקרים קודמים.

צור קשר

כתבו לנו

053-7817444

08-6228218

הנרייטה סולד 4, באר שבע

orazimberg.law@gmail.com

  • עמודהפייסבוק של אורה צימברג
  • ראיון עם עורכת דין אורה צימברג

לניווט למשרד - לחץ על המפה

אתר זה נבנה על ידי: דיגיטל יזמות

שירותים נפוצים

עורכת דין להוצאה לפועל בבאר שבע - אורה צימברג

עורכת הדין אורה צימברג מתעסקת במגוון תחומי משפט כגון, מחיקת חובות והליכי חדלות פירעון, דיני הוצאה לפועל, דיני עבודה, תביעות בנקים, דיני נזיקין, עריכת צוואות וירושות ועוד. צרו איתנו קשר עוד היום, לקבלת ייצוג הולם בגובה העיניים.

© 2020 כל הזכויות שמורות לעו"ד אורה צימברג.