עו"ד לענייני עבודה

עו"ד לדיני עבודה

פיטרו אותך מהעבודה ללא שימוע? המעסיק שלך לא שילם הפרשות פנסיה ופיצויים? מרגיש שמפלים אותך לרעה בעבודה? 

משפט דיני העבודה הוא אחד מן התחומים המורכבים והרגישים ביותר בישראל. ברוב המקרים בהם נפגעו זכויותיו של עובד, קמה לו הזכות לדרוש פיצויים מן המעסיק. עם זאת, בשל מורכבותם של דיני העבודה, לא כל עובד מודע לזכויותיו ולכן מפסיד את מה שמגיע לו על פי חוק. בשל כך, יש צורך בגורם מקצוע, המכיר את החוקים הרלוונטיים, ההסכמים הקיבוציים, התקנות והלכות ביהמ"ש כדי להילחם על זכויות העובד ולנצח.

עורכת הדין אורה צימברג, בעלת ניסיון רב ופועלת להשגת מלוא זכויות העובד והפיצויים המגיעים לו במקרה הצורך ומשתמשת בכלים המשפטיים שמעניק המחוקק.

 פיטורים שלא כדין.

 ייצוג בבתי הדין לעבודה.

 תשלום זכויות סוציאליות.

 פיטורים בזמן הריון.

 התעמרות בעובד בעבודה.

 הטרדה מינית בעבודה.

 צווי מניעה.

 אפלייה בעבודה.

 הלנת שכר.

 הפרשות פנסייה ופיצויים.

 הרעת תנאים.

 ועוד.

עו"ד לענייני עבודה

חוקי עבודה מרכזיים בדיני העבודה

משפט העבודה הוא מהתחומים היותר רחבים ומגוונים בדין הישראלי. לרובינו, מקום העבודה הוא כמו בית שני מאחר ונִמָּצֵא שם כמעט ממחצית היום. דיני עבודה עוסקים במערכת החובות והזכויות בין העובד לבין המעביד ושואבים את כוחם מן החוקים הרבים בנושא ופסיקת בתי הדין לעבודה ובג"ץ. בישראל חוקי עבודה שונים שנועדו לשמור על זכויות העובד ולהעניק לו סביבה ותנאי עבודה נאותים, שקבעה המדינה.

חוקי העבודה המרכזיים בחוק הישראלי הם:

  1. חוק שכר מינימום (קישור לחוק) – החוק נועד להבטיח להבטיח לעובד שכר עבודה מינימאלי וראוי.
  2. חוק הגנת השכר (קישור לחוק) – החוק קובע את מועדי תשלום השכר, כיצד ישולם, החובה להעניק לעובד תלוש שכר מפורט, ניכויים שמותר למעסיק לנכות מהשכר ועוד.
  3. חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות (קישור לחוק) – החוק קובע שעל המעביד לתת לעובד הודעה מוקדמת בכתב, לפני הפיטורין. בהקשר דומה, קיימת החובה לערוך לעובד שימוע לפני פיטורין, שבו ניתנת לעובד האפשרות להשמיע את טענותיו (ראוי לציין שחובה זו הוכרה בפסיקת ביהמ"ש, וטרם קיבלה עיגון חוקי). 
  4. חוק פיצויי פיטורים (קישור לחוק) – החוק נועד להבטיח לעובד שפוטר, סכום פיצוי מסוים ולהקל עליו בתקופה שבה נכנס למעגל האבטלה באופן פתאומי. ראוי לציין שלפי החוק, ישנם מקרים שגם לעובד שמתפטר מגיעים פיצויים מן המעסיק.
  5. חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה (קישור לחוק) – החוק נועד להבטיח שהמעסיק פועל בצורה שוויונית, הן לגבי תנאי העבודה בין העובדים, הכשרות מקצועיות ופיטורין והן לגבי מועמדים לקבלה לעבודה. החוק אוסר להפלות מחמת גיל, גזע, מין, נטייה מינית, מקום מגורים ועוד.

חוקי העבודה אלו, ורבים אחרים נועדו לשמור ולהגן על זכויות העובד ולהבטיח שלא ינוצל לרעה או יקופחו זכויותיו הסוציאליות והאישיות.

למה להעסיק עו"ד לדיני עבודה

דיני העבודה הוא דינאמי ורחב היקף, אשר מתפתח בכל עת עם השינויים, הקידמה הטכנולוגית והתמורות בעולם התעסוקה. יתרה מכך, לא כל התשובות נמצאות בחוקים, והלכות וחובות רבים אשר חלים על מעסיקים לטובת העובדים, יוצאים מפי בתי הדין לעבודה ובג"ץ. 

עורך דין מומחה לדיני עבודה הבקיא בתחום, שמכיר את סעיפי החוק הרלוונטים ומעודכן בהלכות ופסיקות ביהמ"ש יידע לקחת את התיק שלך ולתבוע עבורך את זכויותיך על פי הדין. 

על כן, אם הרגשת שעשו לך עוול או נזק בעבודה, שינו לך אחד מתנאי העסקה, התנהגו כלפייך בצורה חריגה ובלתי שגרתית, לא שילמו לך את מה שמגיע לך או מקרה דומה אחר,

מומלץ לקבל ייעוץ בדיני עבודה מעורך דין.

הסכם עורך דין