מחיקת חובות

סגירת חובות בהפחתה משמעותית-מחיקת חובות

אנחנו חיים בתקופה מסובכת של עליית מחירים ויוקר המחיה אשר ממשיכים לצבור קורבנות חדשים בכל יום ויום. במצב כזה, רבים נקלעים בהליך חדלות פירעון וחובות בלתי נסבלים אשר ממשיכים ללחוץ על הפרט עוד יותר. למרבה מזלנו, קיים פתרון משפטי לכך. המחוקק הכיר בחומרתה של הבעיה וחוקק לסייע לנטולי יכולת כלכלית באמצעות מחיקת חובותיהם ומתן הזדמנות לשיקום כלכלי. 

עיקרי הליך של מחיקת חובות

הליך מחיקת חובות למעוטי יכולת מאפשר לחייבים במצוקה כלכלית להתחיל מחדש את דרכם על בסיס כלכלי מאוזן יותר. במסגרת ההליך, החייב נכנס למסלול מפוקח של ניהול הוצאות תחת השגחתו של הנאמן הממונה על ידי בית המשפט. בסיום תקופה של כ-4 שנים, ואם החייב עמד בכל הקריטריונים, יקבל הפטר. יתרה מזאת, במסגרת ההליך רשאי החייב לקבל "צו שיקום כלכלי" אחרי שנה אחת בלבד אם נמצא זכאי לכך. מדובר בהליך מועדף לעומת הליך פשיטת הרגל שהיה נהוג במהלך תקופות קודמות.

מחיקת חובות אורה צימברג

מתי יש צורך להיכנס להליך?

כעיקרון מדובר בהתאמה לסדרה שלמה של קריטריונים. ראשית, היקף החוב הכולל אמור להיות גדול יותר מ-166,627 ש"ח (נכון לשנת 2024). שנית, החייב אמור לשקף חוסר יכולת לעמוד בהוצאות השוטפות. כתנאי חילופי, הכנסותיו אמורות להיות קטנות מן הוצאותיו. אם סך הכול של החובות נמצא מתחת ל-166,627 ש"ח אפשר להגיש בקשה בדבר סגירת חובות דרך הפחתה משמעותית באמצעות הוצאה לפועל.

כיצד נוכל לעזור בהליך?

מנאמר לעיל ניתן להבין כי מדובר בהליך משפטי מסובך ורב-שלבי. ההליך כרוך בחובת השקעה רבה מצד החייב בשינוי דפוסי התנהלות כלכלית שלו. הדבר יכול להתבצע פשוט יותר ונכון יותר אם החייב נעזר בעורך דין מנוסה בעל ידע בתחום חדלות פירעון. עורך דין בעל ניסיון מסוגל לבחון את מצבו של חייב, לגבש אסטרטגיית התנהלות אל מול בית המשפט ולנהל כל תהליך החל מעריכת הבקשות המוגשות ועד לייצוג בבית המשפט. לכן, אל תוותרו על זכויותיכם! פנו עוד היום למומחים של משרד עורכי הדין אורה צימברג ותקבלו שירות מקצועי בליווי אישי.