תביעות אזרחיות

כאשר אנו דנים בסוג תביעות זה, כעיקרון מדובר בהליך משפטי אשר במסגרתו פרט, חברה או ארגון תובעים את הצד השני בכל נושא שאינו פלילי. הכוונה היא לתביעות נזיקין, משפחה, עבודה וכדומה. זוהו סוג התביעות הנפוץ ביותר במדינת ישראל, אשר מחייב, בכל זאת, את ההבנה המלאה של תהליך ההגשה ועיקרי ייצוג בבתי משפט.

שלבי הגשתה של תביעה אזרחית

תהליך הגשת התביעה מתבצע במספר שלבים. עוד לפני הגשתה נעשה ניסיון למצות את האפשרויות לפשרה חוץ-משפטית. אם לא נמצא קונצנזוס, בשלב השני מתבצעת הכנת כתב התביעה אשר כולל את הנתונים כגון ציון בתי המשפט המוסמכים לדון בתביעה, רשימת סעדים מבוקשים, פרטי הצדדים, רקע עובדתי לתביעה וכדומה. בשלב השלישי, כתב התביעה מוגש אל מזכירות בית המשפט הרלוונטי בצירוף עותקים ותשלום אגרה.

תביעות אזרחיות

התמודדות הנתבע

בעת קבלת כתב תביעה על ידי הנתבע, עליו חל אסור להתעלם ממנו. חשוב לציין כי מעשה כזה רק יסבך את מצבו ויגרום להשלכות המשפטיות שישרתו לטובת התובע בהליך. לכן, מומלץ לנתבע להתייעץ עם עורך דין בקיא בנושא התביעה ובעיקר מתוך רצון להבטיח:

  1. קבלת סיוע בהכנת כתב הגנה
  2. בדיקת יסודות להגשת תביעה נגדית
  3. השגת ראיות ועדויות תומכות בעמדתו של הנתבע
  4. ניהול הליך משפטי ביעילות ושקיפות אל מול הלקוח

ייצוג משפטי מקצועי בנושא התביעה

רצון לבחור בעורך דין מומחה למען הייצוג הראוי בתביעות אזרחיות הוא לגמרי מוצדק כאחד אשר יכול להטות את הכף לטובתכם. עורך דין בעל ניסיון בתחום תביעות אזרחיות מכיר היטב את התקדימים, החוקים הרלוונטיים ועיקרי התהליך הפרוצדורלי. ביכולותיו לנווט את ההליך בצורה המיטבית עבורכם, בין אם אתם התובעים ובין אם אתם הנתבעים. במשרד עורכי דין אורה צימברג אנו גאים בשירות הניתן ללקוחותינו בתחום תביעות אזרחיות. מומחינו מלווים את לקוחותינו באופן אישי, עוזרים לזהות את נקודות החולשה וחוזקות בעמדתם, ויודעים כיצד להציג את המקרה שלהם בהצלחה בפני בית המשפט. אנו גם מכבדים את זמנם ולכן עושים כל המאמץ האפשרי בכדי לספק שירות מהיר, תקין ויעיל עבור כל לקוח ולקוח. אל תהססו לפנות אלינו, להציג את פרטי המקרה, ויחד נתקדם לתוצאות משמעותיות.